טיול לסרביה - קסם הבלקן

טיול מאורגן לסרביה

סרביה היא ארץ שברובה הגדול מישורית, ירוקה ופורייה מאד, באמצעה עובר נהר הדנובה שלחופו שוכנת בלגרד – בירת הארץ. במורד הנהר מבלגרד יש קטע קניוני יפה מאד של הדנובה. בסרביה יש פארקים לאומיים רבים, חיי טבע עשירים, אך אין היא יעד קלאסי מבחינת הדרמטיות של הנופים והיותה ארץ הרים או ים. העם הסרבי הוא עם למוד סבל ומלחמות שבעבר הקים אימפריה אדירה ולו מסורת של נצרות ייחודית. לנצרות תפקיד חשוב וכנסיות ניתן למצוא בכל מקום. זהו עם חביב ומכניס אורחים שכואב את העוול שנעשה לו (לדבריו) על ידי המערב בזמן מלחמת קוסובו. הסרבים הם מענף הסלאבים הדרומיים וטוענים להגמוניה בענף זה.

 

כללי סרביה

 

באמצע סרביה עובר נהר הדנובה בו ניתן לשוט לכיוון הים השחור או אירופה. מסביבו מישור גדול שהיה ארץ מעבר במהלך ההיסטוריה לכובשים שונים. בתקופה העתיקה לא הייתה בסרביה יישות מוגדרת  והיא התחלקה בין השפעה תרקית ואילירית. אלא שעם כיבושי האימפריה הרומית והתייצבות קו הגבול שלה על הדנובה קיבלה סרביה חשיבות רבה ונקראה פאנוניה. כמה קיסרים הגיעו ממנה במאה ה-4. במאה ה-12 מתחילה להתגבש יישות סרבית עצמאית באזורי מערב סרביה ומשם הם מתפשטים על כל הבלקן תחת שושלת נמרצת בשם נמנגק. הסרבים מקימים כנסייה עצמאית ויישות מדינית מתקדמת והופכים להיות אחת המדינות המובילות באירופה. המלך הגדול ביותר שלהם סטפן דושן מצליח לאחד כמעט את כל הבלקן תחת שלטונו ולהביס את העותומאניים המתקדמים.

 

עד שנות ה90 הייתה סרביה מרכיב עיקרי ביוגוסלביה של טיטו. 

ראו הצעות לטיולי סרביה באתר "תרבויות עולמי"

טיול ג'יפים לסרביה - לחצו כאן

טיול לקבוצות סגורות סרביה - לחצו כאן

סוף שבוע בהרי סרביה - לחצו כאן

שייט על הדנובה - לחצו כאן

טיול מוזיקאלי סרביה - לחצו כאן

טיול פנסיונרים סרביה - לחצו כאן

ראו מאמרים על סרביה באתר "קסם הבלקן"

אתרים סרביה

מנזרים סרביה

 

לקסיקון "תרבויות עולמי" למקומות בעולם: איטליה, אוזבקיסטן, איסלנד, אלבניה, ארמניה, אתיופיה, בולגריה, ארצות הבלקן, בריטניה, גיאורגיה, גרמניה, דרום אפריקה, הודו, טג'קיסטן, טורקיה, יוון, ירדן, ישראל, מקדוניה, מונטנגרו, מצרים, סקוטלנד, סרביה, צרפת, קוסובו, קירגיסטן, קרואטיה, רומניה, תוניסיה

 

               קסם הבלקן | 1-700-50-9992 | 054-4751080 |     zeevb@d-u.co.il    rhazy@zvia.org.il