קסם הבלקן | טיולים מאורגנים בארצות הבלקן | גיאוגרפי רומניה

גיאוגרפי רומניה

 

רומניה – הרי הקרפטים והדנובה. הצעה לקבוצות סגורות
8 ימים של חוויות, בטיולים בחיק הטבע בהרי הקרפטים ובנהר הדנובה. שייט, תצפיות ציפורים, צילום בטבע וגם סיורים מרתקים בארץ הקרפטים.

סיור של 8 ימים מלאים בנופי הדנובה והקרפטים. מסלול מיוחד שנבנה עבור חובבי צילום ואוהבי ציפורים וחובבי טבע ונוף אנושי המשמר תרבויות ומסורות.
שייט בסירות קטנות בפלגי הדנובה, אל מכלים נסתרים, צפייה בקורמורן הגמדי, בשרקרקים, בשקנאים מקננים, בעיטמים ועוד עשרות מינים. ביקור וצילום בכפרים אותנטיים בדלתת הדנובה. שמורות הרי הגעש הבוציים. ביום האחרון סיור בבוקרשט. ההדרכה על ידי אחד מוותיקי המדריכים בארצות הבלקן, וליווי של מדריך צפרות מקומי דובר אנגלית. מבטיח שילוב וניצול מרבי של הזמן ומאפשר לכל אחד להפיק את המרב לפי נטיית ליבו. סירות על נהר הדנובה

התכנית:

יום מספר 1: טיסת לילה לבוקרשט, נסיעה לטולצה.
טיסת לילה של כשעתיים וחצי תנחית אותנו בשדה התעופה של בוקרשט בסביבות 3:30 לפנות בוקר. אנו נעלה על האוטובוס וניסע ישר לטולצה, כ 4 שעות. לאחר ארוחת בראנץ' עשירה נעלה על הספינה ונשוט לאורך תעלות הדלתא של הדנובה. תצפיות בשפע של שקנאים, צוללים וטבלנים. נצפה גם בדורסים הנמצאים במקום כמו הבז אדום רגל, עיטם לבן זנב, זרונים ועוד. השייט דרך סבך הצמחייה, שפע פריחה וכפרים ציוריים.  ארוחת הצהרים על הספינה בחיק הטבע, ארוחת ערב ולינה במלון בכפר מילא 23, הממוקם בלב הדלתא בהרמוניה מושלמת עם הטבע.

יום מספר 2: ממילא לסולינה
יום בגן עדן! מגוון עשיר של נופי מים: אגמים, מעיינות, תעלות ופזרות הנהר. נעזר בסירות משוטים צרות וקצרות כדי להכנס אל הסבך, לצפות בסופיות וקניות, שלדגים ופרפורים, חבצלות מים, נופרים, נימפאות, אירוס ענף וסחלבי ביצות. נחבור לדייגים אשר יבשלו עמנו משללם את ארוחת הצהרים. מנזר  batag העתיק והייחודי, הממוקם בלב הדנובה, במודד     לאחר שנצפה בשקיעה היפה. ארוחת ערב על הספינה. נגיע למלוננו בסולינה solhna, הממוקם ממש על השפך לים השחור. 

יום מספר 3: מסולינה לסנט גיאורגיאוס מחמודיה וטולצ'ה:
יום שייט, תצפיות וצילומים ארוך ועשיר במיוחד במינים ובכמויות הצפרים שבהן נצפה. זה האזור העשיר והמגוון ביותר בדלתא, ואולי במזרח אירופה. גם העבירות בדרך לא קלה וגם היום נעזר בכלי שייט שונים כדי להגיע אל מחוזות חפצנו. בערב נשוב לעיר טולצ'ה ללינה וארוחת ערב. 

יום מספר 4: מן הדנובה אל רכס הקרפטים:
בשעת בוקר מוקדמת אנו יוצאים מטולצ'ה לכוון מערב. יום ארוך ומפרך אך מעניין ומרתק לפנינו. אנו נוסעים לאורך הדנובה לכוון העיירה ברילה (brila). שם אנו חוצים את נהר בדנובה במעבורת. נטייל בעיר באופיינית כל כך לאופי הבנייה הקומוניסטי של צ'אוצ'סקו, בשעות הבוקר כשהתושבים מתחילים את היום וניחוח הבייגל'ה הרומני חודר אל הנחיריים. בהמשך הדרך אנו חולפים על פני כפרים טיפוסיים צבעונים, רוכבים על סוסים ועגלות. באזור בוז'או (Buzau), נבקר תופעת טבע ייחודית – הבוץ הגעשי. משם לכיוון רכס הקרפטים לאורך נהר בוז'או. אגמים מלאכותיים וסוללות בטון אדירות אשר שינו את הנוף אך לא פגעו ביופיו הייחודי. נגיע לפנות ערב לעיר ברשוב brashov, אחת היפות והשמורות ברומניה. נטייל בערב בסמטאות ונאכל ארוחת ערב באחת המסעדות עם האורל הרומני הטיפוסי. לינה בברשוב או בברן ((bran או בסביבה. 

יום מספר 5: יום במרומי הרי הקרפטים:
נצא ממלוננו בבוקר וניסע לבושטני (busteni), נעלה ברכבל למרומי הרי בוצ'גי. על הרכס למעלה נטייל ברגל, מייטבי לכת יוכלו לרדת לתופעת העלמות או הספינקס, הבאבאלעך (סבתות) בפי המקומיים. אלו דמויות בסלע שצורתן עוצבה על ידי הרוח והמים. ההליכה על הפסגות יחסית נוחה ומאפשרת לטייל גם למי שאינו מייטיב לכת. בחלקו השני של היום נטייל בסינייה, בטירת פלש המפורסמת. נשוב למלוננו בערב. 

יום מספר 6: יום של טירות ארמונות כפרים ואגדות.
נתחיל את היום בטירת ברן אחת הידועות כטירת דרקולה המפורסם. לאחר מכן נעפיל לאחד הכפרים הגבוהים והיפים ברומניה, פלסטרה (pelestra), נבקר בבתי הרועים, ונסעד צהרים באחד הבתים עם גבינות, ירקות טריים, יוגורט ולחם ממאפה ביתי. משם לטיול בכפר טיופוסי אחר, Moiecio de sos  בו זורם הנהר בין בתי הכפר הציוריים, טחנות קמח, ממגורות ובעונה גם מבשלות לצויקה, השיכר המקומי. לעת ערב נטפס לטירת רשרוב,  (ras'nov) היושבת במרומי ההר. ארוחת ערב במסעדה, ושיבה למלוננו ללינה. 

יום מספר 7: עוד יום ברכסים הגבוהים:
ום נצא לטייל באזור פחות מטוייל ושונה בתכלית הנוף. נתחיל בעליה ברגל או ברכבל מפרדיאל (predeal), לרכס פלשטין, לאחר שעוברים את קו היער, טיפוס והליכה בין דולינות טובלות בירוק ושלל צבעי הפריחה המדהימה של העונה. נהרות ומפלים. נבקר בבתי רועים מקומיים נופים עוצרי נשימה, כנסיות עץ טיפוסיות להרים ועד הפתעות לרוב. את היום נקנח כיאה לערב אחרון לטיולנו בארוחת BBQ . 

יום מספר  8 : בחזרה לבוקרשט
נצא בשעות הבוקר המוקדמות לכוון בוקרשט. נגיע לבירת רומניה נטייל ונבקר באתרים הארכיטקטים המעניינים ככל שיתיר לנו הזמן עד לטיסה. בניין הפרלמנט הענק, כנסיית סטאברופולאוס, בניין האופרה, מרפסת בניין המפלגה הקומוניסטית הצופה על מרכז העיר ששמשה לנאומיו של צ'אוצ'סקו. ניתן גם לבקר בחנויות המתמחות במכירה של עבודות יד וכלי חרסינה שונים. בערב, ניסע לשדה התעופה לטיסה לישראל